جزئیات استخدام در آموزش و پرورش

یارمحمد حسین‌بُر رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش در خصوص فرایند استخدام ورودی‌های 99 دانشگاه فرهنگیان، اظهار کرد: فرایند جذب و استخدام در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی از طریق آزمون سراسری برگزار شد و گزینش و مصاحبه نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه 20 هزار نفر از 18 بهمن وارد این دو دانشگاه می‌شوند، ادامه داد: کلاس‌های دانشجویان از 18 بهمن آغاز می‌شود و بلافاصله پس از شروع به تحصیل، احکام استخدامی آنها صادر خواهد شد.

حسین‌بُر اضافه کرد: در خصوص قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی، پودمان یکساله را می‌گذرانند و بعد از موفقیت در پودمان، فرایند استخدام انجام می‌شود که تعداد سهمیه در این بخش 25 هزار و 500 نفر است.

وی درباره پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی نیز بیان کرد: آزمون دستگاه‌های اجرایی برگزار شد که آموزش و پرورش هم بر اساس ماده 28 اساسنامه دانشگاه جذب نیرو داشت؛ بعد از اعلام نتایج، فرایند گزینش و مصاحبه انجام می‌شود و دوره یکساله برگزار خواهد شد. 

رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در بخش آزمون استخدامی امسال 27 هزار و 300 ردیف استخدامی است که پنج هزار ردیف استخدامی سال گذشته به آن اضافه شده است.


منبع: خبرگزاری فارس